Okolie a zaujímavosti

Spring Waterfall

Národný park Slovenský raj

S letom prichádza sezóna turistiky v národnom parku Slovenský raj. Desiatky kilometrov turistických chodníkov. Mostíky, stupačky, rebríky a reťaze obzvláštňujú túto jedinečnú cestu v zajatí skál, lesov, vodopádov a potôčikov Slovenského raja. Počas horúcich letných dní a po únavných túrach je najideálnejšie miesto Vášho odpočinku práve Palcmanská Maša. Kúpanie, člnkovanie, jazda vo dvojici na vodných bicykloch, windsurfing i rybolov. Možnosti stanovania, kempingu, turistiky aj cykloturistiky.

V zime prichádzajú turisti kvôli rozprávkovo zasneženej krajine, za oddychom a prvotriednou lyžovačkou. V blízkosti hotela sú 3 lyžiarske svahy so všetkými stupňami obtiažnosti. Každodenne čerstvo upravované bežkárske trate aj zjazdovky padnú za obeť Vašim športovým aktivitám.

nice path through slovak paradise

Dobšinská ľadová jaskyňa

8 min cesty od hotela sa nachádza Dobšinská ľadová jaskyňa zaradená do svetového prírodného dedičstva. Jaskyňa dosahuje dĺžku 1,491 metrov a vertikálne rozpätie 112 metrov. Je príjemným schladením počas rozpálených letných dní.

Dobsinska-ladova-jaskyna_40
dobsinska-lad-jaskyna
ubytovanie-slovensky-raj-spissky-hrad

Spišský hrad

Necelú hodinku od hotela sa nachádza najväčší hrad v strednej Európe, ktorý je v Zozname Svetového dedičstva UNESCO. Táto oblasť bola kontinuálne obývaná takmer bez prerušenia od 5.tisícročia pred n.l. až po spustnutie hradu v 18.storočí.

spissky

AquaCity Poprad + Tatry

Len 46 km od Mlyniek sa nachádza vodný svet pod majestátnymi Vysokými Tatrami. 13 vonkajších a vnútorných termálnych i relaxačných bazénov, 350 vodných atrakcií. 3 vonkajšie termálne bazény s teplotou 28-38 °C.

Tatranský Národný Park (biosfériská rezervácia Tatry – UNESCO) ponúka výlety, turistiku, historické pamiatky, aktívny odpočinok za každého počasia i za každého ročného obdobia.

org_140715617097
krasna-horka-2

Hrad - Krásna hôrka

Len 40 min od hotela sa nachádza hrad zo 14. storočia, ktorý leží nad obcou Krásnohorské Podhradie, nedaleko Rožňavy. Vlastnili ho tri významné rody: Mariášovci, Bebekovci a Andrássyovci.

Kaštieľ - Betliar

Kaštieľ je jeden z najnavštevovanejších na celom Slovensku. Pochádza zo začiatku 18. storočia a postavili ho na základoch staršieho renesančného kaštieľa Bebekovcov. Nachádza sa 30 min od hotela.

betliarv[2]
dobsina-r27-st.ir3-_t600.png

Preteky do vrchu - Dobšinský kopec

História pretekov sa začala písať v roku 1973. Už o 10 rokov neskôr sa v Dobšinej konali prvé Majstrostvá Československa. Jediné podujatie zaradené do seriálu Majstrovstiev európy pretekov automobilov do vrchu (FIA EU) sa v Dobšinej konajá pravidelne každý rok počas leta.

Lyžiarské stredisko Mlynky - Dedinky

V malebnom prostredí Slovenského raja sa rozprestierajú 3 lyžiarské strediská. Mlynky-Dedinky ocenia ako začiatočníci, tak aj profesionálny lyžiari. V strediskách nájdete reštaurácie, bary, diskotéky i poštu pre Vaše dovolenkové pozdravy. Aktrakcie ako ľadová plocha na korčuľovanie, skialpinistické túry, trasy pre bežkárov ako i vysokohorská a pešia turistika potešia deti i rodičov.

ski-mlynky-dedinky-gugel-biele-vody
ski-telgart

Lyžiarské stredisko Telgárt

Len 20 min od Mlyniek sa nachádza Ski Telgárt odkiaľ máte panoramatický výhľad na masív Kráľovej Hole. Nachádzajú sa tu dva areály: Stodolisko pre začiatočníkov a mierne pokročilých a Tresník pre pokročilých lyžiarov. Nachádza sa tu jedna z najnáročnejších zjazdoviek na Horehroní (dĺžka 1500 m s prevýšením 370m).

Lyžiarské stredisko Levočská dolina

Ski center Levoča sa nachádza 40min od centra Mlyniek. V lete ponúka biokúpalisko i možnosti rybolovu a v zime nezabudnuteľnú lyžovačku.

levocska-dolina-mapka
Vlacik

Vlak/Autobus/Lietadlo

Mlynky sa nachádzajú medzi 3 mestami, a to: Spišská Nová Ves, Rožňava a Poprad.

Je možné využiť pravidelné vlakové spojenie medzi Mlynkami a Bratislavou, resp. Košicami, autobusové spojenie, prípadne využiť letecké spojenie z medzinárodného letiska Košice, Poprad-Tatry, Bratislava alebo Viedeň.